Andrzeja Wasilewski/Transfuzja 5# (czy ten rupieć jeszcze działa?)/ instalacja
12 - 14.01.2012
wystawa indywidualna

  Transfuzja 5# ( czy ten rupieć jeszcze działa?)

 
   Instalacja Transfuzja zbudowana jest z 5 grup elektronicznych obiektów. Składają się one z wyświetlaczy LCD ustawionych na specjalnie skonstruowanych statywach z wypuszczonym do góry pojemnikiem na płyny reanimacyjne (jak kroplówka).

   Pojemnik z płynem jest ruchomy i reaguje na obecność widza. Fotokomórka uruchamia silnik, który opuszcza pojemnik i powoduje, że płyn wlewa się do specjalnej komórki umieszczonej przed ekranem, w ten sposób powstaje efekt zalewania ekranu cieczą (płynem reanimacyjnym).
   Dodatkowo w momencie pojawienia się widza w obszarze pracy dochodzi do wymiany obrazów wideo w wyświetlaczach. Obraz samospalenia mnicha buddyjskiego, zamienia się w zdeformowany
szum medialny, składający się z przeciwstawnych informacji: istotnych i błahych, okrutnych i przyjemnych, przejmujących i kompletnie głupich. Obraz będący sensem transfuzji ukrywa się przed widzem. Całości towarzyszy animacja, wyświetlana na niezależnych LCD, przedstawiająca wnętrze pulsującej aorty.
Design & Content copyright © 2008 - www.galeria.klub13muz.pl Code © 2008 - www.vis-multimedia.com All right reserved! stat4u.pl admin

statystyka