1. Design Festival - edycja dziecięca
09 - 18.03.2012
wystawa zbiorowa

W marcu 2012 roku ruszył pierwsza edycja Design Festival. Te spotkanie z designem potrwa dziesięć dni. Główna część festiwalu odbędzie się w drugi weekend marca. Wszystko na linii Szczecin – Berlin.

Jest to pierwszy festiwal designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszy festiwal w Polsce przybliżający tę tematykę dzieciom. Organizatorzy stawiają sobie za cel oswojenie uczestników festiwalu z pojęciem designu i w tym celu stworzą przestrzeń do wspólnego doświadczania tego, czym design jest.

Na festiwal zostaną sprowadzone eksponaty współczesnej sztuki użytkowej, plakaty i ilustracje artystów pochodzących z Polski i zagranicy. Będzie także stworzona przestrzeń dla instalacji artystycznej i videoperformensu.
Wystawom będą towarzyszyły spotkania autorskie oraz dyskusje, podzielone na dwie części: pierwsza kierowana do dzieci, druga - do dorosłych.

Organizatorzy zaprosili do udziału w warsztatach najbardziej znanych w Polsce specjalistów w dziedzinie designu dla dzieci. Odpowiadając na potrzeby najmłodszych uczestników powierzchnia wystawiennicza zostanie przygotowana w taki sposób, aby dzieci mogły obserwować ekspozycję ze swojego poziomu.

Festiwal podzielony jest na dwie strefy tematyczne:

- Strefa Design pokazuje zagadnienia związane z szeroko pojętym designem. To między innymi wystawa sztuki użytkowej oraz wyjazd do MACHmit! Museum für Kinder w Berlinie;

- Strefę Rubinową tworzy między innymi projekcja filmu „Czarnoksiężnik z krainy OZ” z 1939 roku oraz wystawa plakatów, ilustracji i instalacji inspirowanych tym filmem.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych - poza projekcją filmu Pipilotti Rist „Pepperminta” (film przeznaczony tylko dla widzów dorosłych).

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Artmosphere i 13 muz.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.dsgnfestival.com.
Design & Content copyright © 2008 - www.galeria.klub13muz.pl Code © 2008 - www.vis-multimedia.com All right reserved! stat4u.pl admin